Sterylizator powietrza UV-C
13 lutego, 2021
Czy moje mieszkanie jest bezpieczne?
26 lipca, 2021
 

Oczyszczacz powietrza NLB 30
sprzymierzeniec w walce z alergią

 

Już niemal połowa Polaków cierpi na alergie, jednak eksperci biją na alarm - prognozy dotyczące zdrowia Europejczyków są bardzo niepokojące. Za 15 lat co drugi z nas będzie cierpiał na alergie które – nieleczone – mogą doprowadzić do astmy lub innych, przewlekłych chorób układu oddechowego. Naturalnych alergenów takich jak pyłki traw, roztocza czy sierść zwierząt domowych nie przybyło w naszym środowisku, prawdziwym zagrożeniem dla naszych płuc są substancje alergizujące które mimowolnie wdychamy razem z powietrzem.


Eksperci wskazują, iż główną przyczyną lawinowo rosnącej liczby osób cierpiących na alergie oraz znacznego pogorszenia kondycji naszych płuc jest wszechobecna chemia znajdująca się w spalinach, kosmetykach i jedzeniu oraz zła jakość powietrza. Co gorsza cząsteczki zawieszone w powietrzu, którym na co dzień oddychamy, łącząc się z pyłkami traw wywołują spotęgowany efekt alergiczny, a co gorsza na chwilę obecną nie ma możliwości odczulania pacjentów na pyły zawieszone w powietrzu. Dodatkowo naturalne alergeny, takie jak pyłki roślin, są bardziej agresywne w środowisku zanieczyszczonym dlatego też więcej alergików, w tym cierpiących na alergię pyłkową, żyje nie na terenach wiejskich, ale w miejskich aglomeracjach, w których to czeka na nich inny wróg osłabiający drogi oddechowe – smog.


Dane te potwierdzają badania TNS OBOP z 2010 r. z których wynika, że w co trzeciej polskiej rodzinie występują choroby alergiczne, a 67% wszystkich alergików to kobiety. Natomiast ponad 75% osób cierpiących na alergie to mieszkańcy miast i terenów uprzemysłowionych. W walce z tak silnym wrogiem nie pomaga większa dostępność mieszkańców miast do ochrony zdrowia i placówek medycznych niż osób zamieszkujących tereny wiejskie.


Dla wszystkich osób, które podejmują walkę z alergią pierwszym krokiem jest oczyszczenie powietrza z zanieczyszczeń i pyłów zawieszonych we wdychanym powietrzu.


Oczyszczacz powietrza to niezastąpiony sprzymierzeniec alergików cierpiących zarówno na sezonowy katar sienny, jak i na całoroczną alergię wziewną wywołaną alergenami zawieszonymi w powietrzu. Odpowiedni oczyszczacz powietrza poradzi sobie z niemal każdym alergenem, zwłaszcza z pyłkami i roztoczami, jak również pomoże przy alergii na sierść zwierząt.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać, by sprawdził się przy alergii?


Sprawdź: Sterylizacja powietrza

Oczyszczacz powietrza w przypadku alergii wziewnej to nie modny gadżet stanowiący dekorację wnętrz ale absolutna konieczność. Oczyszczanie powietrza z alergenów pozwala alergikom zmniejszyć tak uciążliwe objawy alergii, jak alergiczny nieżyt nosa, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, czy łzawienie oczu, co niewątpliwie poprawi jakość życia wszystkich domowników.


W wielu przypadkach jest to problem sezonowy, który ustępuje wraz z końcem pylenia kwiatów i drzew – jednak w dużych miastach i terenach uprzemysłowionych długotrwałe i cykliczne oddziaływanie czynników uczulających na alergika to problem występujący cały rok co w dalszej perspektywie przyczyni się do powstania i rozwoju przewlekłych chorób układu oddechowego.


Najczęstszym skutkiem bagatelizowania uczuleń i objawów alergii jest astma, która w połączeniu z dalszym wpływem alergenów na układ oddechowy może doprowadzić do poważnych powikłań.


Idealnym rozwiązaniem dla każdego alergika byłoby wykluczenie z jego otoczenia czynnika uczulającego. W jaki sposób jednak uniknąć niewidocznych pyłków krzewów, kwiatów i drzew, zwłaszcza, że okres najczęściej i najsilniej wywołujących reakcje alergiczne roślin może trwać nawet od lutego do czerwca, czy obecnych w domu przez cały rok roztoczy bytujących w kurzu? Odpowiedź jest prosta: za pomocą odpowiedniego oczyszczacza powietrza.


Sprawdź polecane przez nas urządzenia
idealne do Twojego domu


Oczyszczacz powietrza / sterylizator NLB30

Wydajność obiegu powietrza 87m³ / h

Filtr powietrza - Węglowy

Hałas - 20dB

Lampa UVC - Philips TUV 8W

Długość pracy lampy - 11000 h

Gwarancja od daty zakupu - 3 lata


Zobacz więcej

Oczyszczacz powietrza / sterylizator NLB30

Wydajność obiegu powietrza 87m³ / h

Filtr powietrza - Węglowy

Hałas - 20dB

Lampa UVC - Philips TUV 8W

Długość pracy lampy - 11000 h

Gwarancja od daty zakupu - 3 lata


Zobacz więcej