Oczyszczacz powietrza NLB 30 sprzymierzeniec w walce z alergią
13 czerwca, 2021
Uważaj na smog w Twoim domu
13 września, 2021
 

Czy moje mieszkanie jest bezpieczne?

 

Niewątpliwie dom to miejsce, które kojarzone jest z bezpieczną oazą i schronieniem. Dokładamy starań, by nasze domy, mieszkania i pomieszczenia, w których przebywamy były zdrowe i czyste. Dorosły człowiek spędza około 80% swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Okres przebywania w nich dzieci, osób chorych oraz osób starszych jest jeszcze dłuższy. Nic dziwnego, że pragniemy, by miejsca, w których spędzamy najwięcej czasu były dla nas bezpieczne.


Jak wskazują badania, dom to miejsce, w którym spędza się około 41 % swojego czasu w dni robocze przy jedynie 7% swojego czasu na zewnątrz pomieszczeń. W dni wolne od pracy czas spędzony w domu jest jeszcze dłuższy – 52%. Strefa klimatyczna w jakiej żyjemy powoduje, że największą ilość czasu spędzamy w atmosferze powietrza wewnętrznego, np. w mieszkaniu czy miejscu pracy. Konsekwentnie, to właśnie środowisko w pomieszczeniach zamkniętych, w których przebywamy najczęściej oddziałuje na nasze zdrowie.Dorosły człowiek spędza około 80% swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach.


Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach (IAP) to problem wpływający na zdrowie ludności krajów rozwijających się, który jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do zachorowalności na choroby dróg oddechowych. Najbardziej narażone są dzieci, osoby starsze, alergicy oraz kobiety w ciąży. Osoby z grupy ryzyka chorób spowodowanych zanieczyszczeniami powietrza często spędzają w pomieszczeniach zamkniętych większość swojego czasu. Co więcej, w wielu przypadkach regularne stężenia zanieczyszczeń w pomieszczeniach przewyższają te na zewnątrz.


Czy mamy jednak realny wpływ na to, jakim powietrzem oddychamy? Odpowiedź jest twierdząca, ponieważ technologie oczyszczania powietrza umożliwiają natychmiastowe usunięcie zanieczyszczeń takich jak bakterie i wirusy, grzyby, roztocza, alergeny, a nawet nieprzyjemne zapachy na poziomie skuteczności do 99%. Urządzenia te nazywane są oczyszczaczami lub sterylizatorami powietrza ze względu na swoje funkcje jakimi są oczyszczanie i sterylizacja powietrza.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać, by sprawdził się przy alergii?


Sprawdź: Sterylizacja powietrza

Polskie prawo określa, że minimalna ilość świeżego powietrza dla każdej osoby to 20 m3/h. Jednak zależne jest to od specyfiki lokalu, ponieważ w pomieszczeniach bez okna wymagana ilość świeżego powietrza na osobę to już 30 m3/h, a w budynkach, w których dozwolone jest palenie ilość ta powinna wynosić 50 m3/h. Oczyszczacz powietrza z zastosowaną lampą UV-C 254 nm o mocy 8 Wat, dzięki wydajności 87m³/h pozwala bezwzględnie pokryć zapotrzebowanie na świeże powietrze w pomieszczeniach takich jak domy, mieszkania czy biura. Doskonale sprawdzi się również w gabinetach, aptekach, pokojach hotelowych, restauracjach i innych lokalach.


Czy nasze mieszkanie jest bezpieczne? Cywilizacja w jakiej żyjemy, zanieczyszczenia (np. smog) sprawiają, że nasze zdrowie może być zagrożone. Jednak najważniejszy jest fakt, że mamy możliwość zapewnienia bezpieczeństwa sobie, naszym bliskim i osobom, z którymi przebywamy, ponieważ mamy wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach w jakich spędzamy czas. Warto zadbać o to czym oddychamy, ponieważ zanieczyszczone i złe jakościowo powietrze bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. To w naszych rękach leży to czy nasze mieszkanie, dom czy jakiekolwiek pomieszczenie w jakim przebywamy będzie zdrowym i bezpiecznym miejscem.


Sprawdź polecane przez nas urządzenia
idealne do Twojego domu


Oczyszczacz powietrza / sterylizator NLB30

Wydajność obiegu powietrza 87m³ / h

Filtr powietrza - Węglowy

Hałas - 20dB

Lampa UVC - Philips TUV 8W

Długość pracy lampy - 11000 h

Gwarancja od daty zakupu - 3 lata


Zobacz więcej

Oczyszczacz powietrza / sterylizator NLB30

Wydajność obiegu powietrza 87m³ / h

Filtr powietrza - Węglowy

Hałas - 20dB

Lampa UVC - Philips TUV 8W

Długość pracy lampy - 11000 h

Gwarancja od daty zakupu - 3 lata


Zobacz więcej