Aplikacja Navitrack już dostępna
18 maja, 2018
Sterylizator powietrza UV-C
13 lutego, 2021
 

Oczyszczacz powietrza dla każdego domu

 

Czy oczyszczacz to inwestycja, której potrzebuję?


Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że środowisko w jakim obecnie żyjemy przyczynia się do tego, że jesteśmy narażeni na wiele szkodliwych dla naszego zdrowia czynników. Czynniki te spowodowane są pędzącym rozwojem cywilizacyjnym, zwiększonym ruchem ulicznym, dynamizacją przemysłową czy energetyką węglową. Jesteśmy również świadomi, że smog spowodowany zanieczyszczeniami atmosfery m.in. przez tlenki węgla, siarki, azotu oraz pyły to problem, z którym musimy się zmierzyć pragnąc zachować dobre zdrowie i samopoczucie.


Badania wskazują, że względem stężenia pyłu zawieszonego PM10 w stacjach miejskich i pozamiejskich w Polsce jest ono prawie najwyższe w Europie .

Ryc. 1. Średnie roczne stężenie pyłu zawieszonego PM10 uśrednione dla wszystkich stacji tła (miejskich i pozamiejskich) w wybranych państwach europejskich w 2014 r.
Źródło: Kuchcik, M., & Milewski, P. (2018). Zanieczyszczenie powietrza w Polsce – stan, przyczyny i skutki. Studia KPZK.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać ?


Sprawdź: Sterylizacja powietrza

„Niestety, badania jakości powietrza w pomieszczeniach, gdzie bytują ludzie, wskazują na rosnące ryzyko zachorowań związanych z zanieczyszczeniami biologicznymi i chemicznymi powietrza”

Joanna Gładysz

Te dane wskazują jak ogromnym problemem jest zanieczyszczenie powietrza, którym oddychamy. Zła jakość powietrza atmosferycznego zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc, choroby serca i układu krążenia. Co więcej, ryzyko zgonu rośnie wraz ze wzrostem ilości pyłów i siarczanów w powietrzu. Joanna Gładysz wraz z innymi badaczami w swojej analizie publikacji na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na stan zdrowia i spodziewaną długość życia ludzi, wysuwa również następujący wniosek: „Niestety, badania jakości powietrza w pomieszczeniach, gdzie bytują ludzie, wskazują na rosnące ryzyko zachorowań związanych z zanieczyszczeniami biologicznymi i chemicznymi powietrza” (Gładysz i in. 2010, s. 178).


Nic dziwnego, że rosnąca świadomość ludzi w zakresie stężenia zanieczyszczeń w powietrzu i jego wpływu na nasze zdrowie powoduje, że szukamy rozwiązań, by to czym oddychamy, było dla nas bezpieczne. Oczyszczacze powietrza stają się coraz popularniejsze, ponieważ chronią nas nie tylko przed zanieczyszczonym powietrzem w związku z występowaniem smogu, ale usuwają również bakterie i wirusy, grzyby, roztocza, alergeny i nieprzyjemne zapachy.

 

Oczyszczacz powietrza dla każdego pomieszczenia


Oczyszczacze powietrza, zwane też sterylizatorami, chronią przed zanieczyszczeniami z zewnątrz i pomogą oczyścić powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń przywracając świeżość w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Profesjonalne urządzenia dają ponad 99% skuteczności w sterylizacji powietrza z bakterii, wirusów, grzybów, roztoczy, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Ze względu na specyfikę i parametry techniczne, oczyszczacze dostosowane są do każdego typu pomieszczeń. Każdy typ urządzenia posiada inną wydajność określaną poprzez ilość oczyszczanego powietrza mierzoną w metrach sześciennych na godzinę. Sterylizatory o wydajności 87m³ / h doskonale sprawdzą się w domach i mieszkaniach, gabinetach, aptekach, biurach, pokojach hotelowych, restauracjach, itp. Oczyszczacze o wyższej wydajności - 165m³/h są idealne do zastosowania w szpitalach, gabinetach, przychodniach, hotelach, sklepach, szkołach, DPS-ach, urzędach, poczekalniach czy zakładach pracy. Natomiast urządzenia oczyszczające powietrze z wydajnością 1000m³/h są doskonale sprawdzą się w obiektach wielkopowierzchniowych, galeriach, sklepach, zakładach usługowych i produkcyjnych, salach gimnastycznych, kościołach, aulach, halach sportowych, kinach itp. Technologia zastosowana w różnych typach oczyszczaczy powietrza pozwala na dobór odpowiedniego urządzenia dla każdego rodzaju pomieszczenia.

Jeszcze więcej zalet korzystania z oczyszczaczy powietrza


Oprócz wyżej wspomnianych zalet oczyszczaczy powietrza, dodatkowymi korzyściami płynącymi z ich użytkowania jest pomoc dla osób z alergią. Sterylizacja powietrza przyczynia się do zmniejszonej reakcji alergicznej osób uczulonych, lepszego samopoczucia i poprawy ogólnego stanu zdrowia. Urządzenia te są również wsparciem dla osób z obniżoną odpornością, dla których przebywanie w warunkach czystego powietrza jest szczególnie ważne w celu uniknięcia nawracających chorób. Ponadto oczyszczacze powietrza przyczyniają się do eliminacji niepożądanych cząsteczek z powietrza, a zatem np. dymu papierosowego czy innych nieprzyjemnych zapachów. Nawet w czasach, w których nasze zdrowie jest zagrożone, nadal mamy możliwość zapobiegania skutkom skażonego powietrza jakim oddychamy. Świeże, bezpieczne i zdrowe powietrze dla nas, naszych domowników i osób, z którymi dzielimy wspólną przestrzeń jest zdecydowanie największą zaletą oczyszczaczy powietrza.

Sprawdź polecane przez nas urządzenia
idealne do Twojego domu


Oczyszczacz powietrza / sterylizator NLB30

Wydajność obiegu powietrza 87m³ / h

Filtr powietrza - Węglowy

Hałas - 20dB

Lampa UVC - Philips TUV 8W

Długość pracy lampy - 11000 h

Gwarancja od daty zakupu - 3 lata


Zobacz więcej

Oczyszczacz powietrza / sterylizator NLB30

Wydajność obiegu powietrza 87m³ / h

Filtr powietrza - Węglowy

Hałas - 20dB

Lampa UVC - Philips TUV 8W

Długość pracy lampy - 11000 h

Gwarancja od daty zakupu - 3 lata


Zobacz więcej

Oczyszczacz powietrza / sterylizator NLB60

Wydajność obiegu powietrza 165m³ / h

Filtr powietrza - Węglowy

Hałas - 38dB

Lampa UVC - Philips TUV 60W

Długość pracy lampy - 11000 h

Gwarancja od daty zakupu - 3 lata


Zobacz więcej

Oczyszczacz powietrza / sterylizator NLB120/180

Wydajność obiegu powietrza 1000m³ / h

Filtr powietrza - Węglowy

Hałas - 40dB

Lampa UVC - Philips TUV 120/180W

Długość pracy lampy - 11000 h

Gwarancja od daty zakupu - 3 lata


Zobacz więcej

Źródła:
1. Decofire.pl (2020). https://decofire.pl/blog/jaki-oczyszczacz-powietrza-do-domu-do-mieszkania-do-biura
2. Gładysz, J., Grzesiak, A., Nieradko-Iwanicka, B., & Borzęcki, A. (2010). Wpływ zanieczyszczenia powietrza na stan zdrowia i spodziewaną długość życia ludzi. Probl. Hig. Epidemiol, 91(2), 178-180.
3. Kuchcik, M., & Milewski, P. (2018). Zanieczyszczenie powietrza w Polsce – stan, przyczyny i skutki. Studia KPZK.
4. Listownik.wp.pl ( 2021). https://listownik.wp.pl/8-zalet-oczyszczaczy-powietrza/paragraf_08
5. Loveair.pl (2018). https://loveair.pl/poradnik/oczyszczanie-powietrza-w-domu
6. Marven.pl (2020). https://marven.pl/dlaczego-warto-oczyszcac-powietrze-w-domu?gclid=Cj0KCQjwu7OIBhCsARIsALxCUaPgza2pUoytTXu0REloSBcIal8WpBI0trBid7lWD9Z97HV1DwDtNm0aAsUiEALw_wcB