Uważaj na smog w Twoim domu
13 września, 2021
Hello world!
8 kwietnia, 2022
 

Czy oczyszczacze powietrza UV naprawdę działają?

 

Tak, niektóre oczyszczacze powietrza UV naprawdę działają. Liczne badania zdrowotne wykazały, że światło UV-C o określonej długości fali i czasie trwania bardzo skutecznie dezaktywuje wirusy, bakterie, pleśnie, pleśnie i grzyby, rozkładając ich DNA lub RNA, uniemożliwiając im wykonywanie ważnych funkcji lub rozmnażanie się. Światło UV jest również pomocne w zapobieganiu wtórnym alergiom związanym z alergenami unoszącymi się w powietrzu. Jednak nie wszystkie oczyszczacze powietrza UV są takie same i nie wszystkie są skuteczne. Wielu składa fałszywe lub przesadzone twierdzenia. Navitel jest jedną z niewielu, które mogą poprzeć swoje twierdzenia twardymi danymi.


Niezależne badania naukowe i rygorystyczne testy potwierdzają, że technologia bakteriobójczego napromieniania ultrafioletowego niszczy zarazki, bakterie, wirusy i redukuje LZO (lotne związki organiczne) i zapachy. Navitel dezynfekuje powietrze i dezaktywuje szeroką gamę patogenów bakteryjnych i wirusowych, co zostało jednoznacznie wykazane w niezależnych testach laboratoryjnych.


Sterylizator NLB to potężny oczyszczacz powietrza UV, który niszczy ponad 99% bakterii i wirusów unoszących się w powietrzu, takich jak grypa (w tym H1N1), wiele szczepów koronawirusa (w tym SARS i przeziębienie), zapalenie płuc, MRSA, paciorkowiec, gruźlica, odra i przeziębienie. Sterylizator NLB zabija bakterie, które mogą utrudniać sen, i pomaga chronić osoby cierpiące na choroby układu oddechowego lub osłabiony układ odpornościowy, zmniejszając ich narażenie na szkodliwe patogeny. Sterylizator NLB skutecznie redukuje zapachy, zanieczyszczenia w pomieszczeniach i lotne związki organiczne (LZO).


Jak działają oczyszczacze powietrza UV

Cztery kluczowe czynniki skuteczności światła UV w dezaktywacji patogenów unoszących się w powietrzu w pomieszczeniu to:

  • Czas ekspozycji na światło UV-C. Czas przebywania lub długość ekspozycji patogenów na UVGI przez około pół sekundy powoduje wystarczające uszkodzenia do inaktywacji. Sterylizator NLB jest tak skuteczny, ponieważ jego 16-calowe lampy bakteriobójcze UV-C o wysokiej intensywności i komora zabijania pozwalają na wydłużony czas ekspozycji.
  • Intensywność i długość fali UV-C. Optymalna długość fali UV-C dla napromieniowania bakteriobójczego UV (UVGI) wynosi 254 nanometry. Sterylizator NLB wykorzystuje lampy Philips o wysokiej intensywności przy 254 nm, aby dezaktywować lub zabijać patogeny podczas przemieszczania się przez komorę.
  • Bliskość światła UV-C. Komora zabijania firmy Navitel została specjalnie zaprojektowana, aby utrzymywać szkodliwe bakterie i wirusy w bliskim kontakcie ze światłem UV-C przez odpowiedni czas inaktywacji.
  • Wymiana powietrza na godzinę (ACH). oczyszczacza powietrza określa, ile razy urządzenie może wymienić całe powietrze objętościowe z pomieszczenia o określonej wielkości w ciągu godziny. Im więcej razy urządzenie może wymieniać powietrze w pomieszczeniu, tym będzie ono czystsze i świeższe. Sterylizator NLB może wyczyścić pomieszczenie o powierzchni 800 stóp kwadratowych do sześciu razy na godzinę (ACH 6X).

W przypadku wielu oczyszczaczy powietrza UV, niewystarczające natężenie lampy UV, bliskość i czas przebywania sprawiają, że inaktywacja patogenów jest nieprawdopodobna . Na przykład lampa 6″ zapewnia krótszy czas przebywania i mniejszą szansę na dezaktywację niż lampa 16″. Pytanie, które należy zadać, brzmi: ile oczyszczaczy ma wystarczającą intensywność lamp i utrzymuje zanieczyszczenia wystarczająco blisko i wystarczająco długo, aby można je było dezaktywować.

Wniosek: TAK, Sterylizatory NLB i niektóre oczyszczacze powietrza UV naprawdę działają


Sprawdź: Sterylizacja powietrza

Navitel to jeden z niewielu oczyszczaczy powietrza UV, który naprawdę działa. Niestety istnieje wiele wątpliwych produktów do oczyszczania powietrza UV, które przedstawiają przesadne twierdzenia dotyczące ich zdolności do zabijania/inaktywowania patogenów i wielkości przestrzeni, którą mogą obsługiwać. Raporty konsumenckie ostrzegały nawet konsumentów przed firmami składającymi bezpodstawne roszczenia.

Sterylizator NLB przeszedł liczne testy w laboratoriach, a wyniki potwierdzają nasze twierdzenia o skuteczności w inaktywacji 99% większości wirusów i bakterii przy pierwszym przejściu. Z tego powodu technologia Sterylizatory NLB są wykorzystywane w setkach szpitali w najbardziej wrażliwych środowiskach. Silne światło UVC w każdym Sterylizator NLB przetwarza powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 800 stóp kwadratowych trzy do sześciu razy na godzinę, aby zmniejszyć narażenie na patogeny i zachować świeżość i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich. Można śmiało powiedzieć, że oczyszczacze powietrza UV działają.


Mity na temat oczyszczania powietrza UV vs fakty

Mit – oczyszczacze powietrza UV nie zabijają bakterii i wirusów

Fakt – Skuteczność światła UV w dezaktywacji wirusów i bakterii jest od dziesięcioleci dobrze udokumentowana naukowo. W rzeczywistości CDC zaleca światło UV jako uzupełniającą metodę kontroli zakażeń szpitalnych w przypadku patogenów, takich jak gruźlica. Sterylizator NLB wykorzystuje tę samą technologię, która jest stosowana w oczyszczaczach powietrza UV w setkach szpitali, aby chronić Ciebie i Twoich bliskich przed patogenami przenoszonymi w powietrzu


Mit – bakterie i wirusy nie są wystawione na działanie światła UV wystarczająco długo, aby je zabić

Fakt – WIĘKSZOŚĆ oczyszczaczy powietrza UV szybko przedmuchuje powietrze obok lamp UV bez wystarczającego czasu ekspozycji i bliskości, aby dezaktywować szkodliwe patogeny. Wiele osób używa również lamp UV, które są zbyt słabe, aby były skuteczne. Jednak Sterylizator NLB wykorzystuje opatentowaną komorę, która zawiera system przegród, aby wytworzyć turbulencje, które sprowadzają patogeny do trzech potężnych 24-watowych lamp UV-C przez dłuższy czas, co skutkuje dezaktywacją ponad 99% patogenów na pierwsze przejście i redukcja lotnych związków organicznych i zapachów.


Niektórzy mylą oczyszczacze powietrza z jonizacją z oczyszczaczami UV. Sterylizator NLB NIE jest jonizatorem. Wyładowania koronowe jonizującego oczyszczacza powietrza wytwarzają ozon, znany czynnik drażniący płuca i układ oddechowy. Wiele stanów, w tym Kalifornia, Minnesota i Teksas, opublikowało wytyczne dotyczące oczyszczaczy powietrza wytwarzających ozon.

Mit: Filtry powietrza HEPA są odpowiednie przeciwko bakteriom i wirusom.

Fakt: Wiele niebezpiecznych wirusów jest mniejszych niż 0,1 mikrona i może przejść przez typowy filtr HEPA. Filtry HEPA zatrzymują, ale niekoniecznie zabijają żywe patogeny. Filtry HEPA mogą z czasem gromadzić wirusy, bakterie i zarodniki grzybów, narażając ludzi na dosłownie szalkę Petriego z patogenami i umożliwiając ich ponowne wprowadzenie do obszaru podczas wymiany filtra. Systemy HEPA również cyrkulują powietrze nad żywymi wirusami, a jeśli filtr nie jest szczelnie zamknięty, mogą wystąpić nieszczelności, w wyniku których żywe patogeny mogą być ponownie wprowadzane do powietrza.


[1] „Podręcznik dotyczący napromieniania ultrafioletowego: UVGI do dezynfekcji powietrza i powierzchni”

[2] Raporty o stanie zdrowia publicznego. Stowarzyszenie Szkół Zdrowia Publicznego, styczeń 2010. Web. 15 czerwca 2015 r.


Sprawdź polecane przez nas urządzenia
idealne do Twojego domu


Oczyszczacz powietrza / sterylizator NLB30

Wydajność obiegu powietrza 87m³ / h

Filtr powietrza - Węglowy

Hałas - 20dB

Lampa UVC - Philips TUV 8W

Długość pracy lampy - 11000 h

Gwarancja od daty zakupu - 3 lata


Zobacz więcej

Oczyszczacz powietrza / sterylizator NLB30

Wydajność obiegu powietrza 87m³ / h

Filtr powietrza - Węglowy

Hałas - 20dB

Lampa UVC - Philips TUV 8W

Długość pracy lampy - 11000 h

Gwarancja od daty zakupu - 3 lata


Zobacz więcej